O tom, prečo ľudia hodnotia niečo, čomu sa nerozumejú

Autor: Petra Papajová | 5.1.2013 o 17:11 | (upravené 5.1.2013 o 17:44) Karma článku: 8,54 | Prečítané:  1992x

Jedna mladá dáma ma dnes na svojom blogu informovala o tom, prečo by sa vysokoškolskí učitelia nemali fotiť nahí. Na tom by nebolo nič zlé, keby táto mladá dáma nezavádzala svojich čitateľov slovom nahota, či poznala pedagógov, ktorých kritizovala.

 

Predmetom jej pobúrenia mal byť kalendár, na ktorom si zapózovali pedagógovia  Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave, aby už po druhýkrát podporili dobročinnú akciu.

Okrem toho, že kalendár označila za trápny a sexistický, nepochopila ani len jeho účel a dokonca sa  pohoršovala nad jeho zúfalou grafickou úrovňou. Nielen že ju nepobavil, neskutočne ju rozčúlil.

Pravdepodobne naozaj žije v nejakom inom vesmíre, ako sama naznačila,  alebo ako sa jeden z diskutujúcich vyjadril: „slečna nám zostala z obdobia inkvizície“. Nepochopila totiž, čo človeka naozaj robí autoritou, a čo ho robí váženým v očiach študentov. Že to možno nemusí byť jeho šesť titulov pred menom, či šesť za ním. Že to nemusí byť ich donebavolajúca nekompetencia, výsmech od študentov, alkohol, či hluchota, s akými sa stretla pri svojich vlastných učiteľoch na vysokej škole. A že to taktiež nemusí byť ich vážna tvár bez úsmevu, bez stopy ľudskosti, ktorá nevyjadruje nič, len ohŕňanie akademickým nosom  nad mladými a živými študentmi. Že si možno študenti vážia práve takých, ktorí sú kreatívni, podporujú ich nápady, majú otvorenú myseľ a ktorí na úsmev odpovedajú úsmevom, či ktorí vytvoria možno trochu kontroverzný kalendár len preto, aby podporili dobrú vec. A že nemusia byť najkrajšími učiteľmi na svete, či nemusia stáť na najpevnejších nohách.

Lebo takých si ja vážim, a takými sú aj tí naši na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?